בום

מאז המצאתו של המחשבון-רדיו-שעון לא הייתה כמעט שום התפתחות משמעותית בידע האנושי, עד שהגיע הLHC.

והנה, סוף סוף יוכל הLHC לעזור לנו לשפוך מעט אור על נפלאות העולם שסובב אותנו, ולפתוח פתח לגילויים חדשים שישמשו לשיפור איכות החיים של מיליוני הבריות שמסתובבות על פני הפלאנטה הזו, מה שלא ימנע מאותן הבריות עצמן להכחיש כל מסקנה שתעלה במסגרת הניסוי בטענה שעם כל הכבוד למדע המודרני, יש לנו ספר פרימיטיבי מלא באמונות תפלות מתקופה שבה אנשים לא הכירו את מחזור הדם וחשבו שהעולם הוא שטוח, וברור לכולם מי צודק בסיפור הזה.

ואם מישהו תהה אם הLHC כבר השמיד את העולם המוכר לנו או לא, הדומיין הקליט hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet יעזור לכם להישאר עם האצבע על הדופק.

תגובות

 1. BoR|S

  אני ממש אוהב את התגובות של האנשים שמתרגזים כאשר מספרים להם על הניסוי וכועסים על המדענים האלה שהחליטו "לשחק באלוהים". שמעתי גם הרבה אזכורים של מגדל בבל ושאם יהיה חור שחור, אז זה עונש משמיים וכל זה. סוף העולם זה דווקא כיף :)

 2. שאול א.

  אני חושב שהעובדה שכתבת את הפוסט הזה ב-11/9 מעידה באופן חד משמעי על כך שיש אלוהים. וכל מי שיגיד אחרת, לא מבין דבר וחצי דבר בגימטריה.

 3. ישי

  אני דווקא יותר אוהב את התגובות של אלה שמקווים כל הזמן ש"סוף סוף יוכיחו שאין אלוהים".

 4. ליאור

  אני דווקא יותר אוהב את התגובות של אלו שמקווים כל הזמן ש"סוף סוף יוכיחו יוכיחו שהוד איטריותו לא קיים."

  קטני אמונה יהירים שכמותם.

 5. שאול א.

  עצם קיומו של אלוהים לא טעון הוכחה, מהסיבה הפשוטה שבאופן הגדרתי הוא לא ניתן להוכחה, או להפרכה. עצם קיומו של אלוהים הוא לא תיאוריה מדעית, הוא דיעה. דיעה שיכולה להמשיך ולהתקיים לנצח ללא שום קשר להוכחה. אבל עם הרבה קשר לדברים אחרים. רובם לא משהו, בעיניי.

  כמה חבל.

 6. שאול א.

  אני מתקשה להבין אם התגובה של שרון היא ספאם או לא. היא הגיעה למסנן הספאם של הבלוג, ואני משום מה אישרתי אותה. אחר כך הלכתי לסרטון שהיא קישרה אליו, ומצאתי סרטון ריק מתוכן, מה שגרם לי לחשוב שמדובר בספאם. נו, לאלוהים פתרונים.

 7. ליאור

  כן, הוא דיעה, דיעה חסרת כל ביסוס שמתיימרת לענות על שאלות מאוד מדעיות כמו: "כמה זמן קיים העולם?" "איך נוצרו הכוכבים?" ושאר מיני טובים.

  עצם קיומו של אלוהים היא שאלה שהתשובה עליה היא "כן" או "לא." או שהוא קיים, או שלא.
  כך שלדעתי הוכחות, שיוכלו להביא טענות לקיומו, הם דבר די מתבקש במצב כזה.

  וודאי שאין כאן בכלל שאלה של הוכחות, אבל אולי אנחנו צריכים לדרוש כאלו רק כדי להבהיר את זה היטב לכל אלו שטוענים בכל תוקף שהתנ"ך הוא דברי אלוהים חיים, ושמבקשים לעצב את העולם שלנו לפי השקפת עולם גזענית, שובינסיטית, ומלאת אמונות תפלות.

  ובאותה הזדמנות אשמח אם ידגימו לי את קיומו של זאוס, ת'ור, ישו, או "גיבליג- אל הילדים הפוזלים באשר הם." עד אז, הלינק "להוד איטריותו" ישאר כאן בצד ימין. הוא טוב ממש כמו כל השאר, ולפחות שם מובטחים לי הרי געש של בירה, ומפעלי חשפניות. גם זה משהו.

 8. ללא שם

  אני באמת לא מבינה מה ההתקשקשות המתמשכת הזאת של האחים א' (שבאופן כללי חביבים עלי עד מאוד) בעניין אלוהים יש או אין. אלוהים הוא רק סימפטום קל ערך של בעיה אנושית רחבת היקף הנקראת טיפשות, צרות אופקים ועוד אי אלו תכונות אנושיות לא חביבות שנגלות לעתים קרובות גם אצל כופרים גמורים. רוצה לומר: הבעיה אינה בדת ובאלוהים, אלא באנשים.

 9. ליאור

  אני לא מתקשקש בעניין אלוהים- יש או אין.

  אני מתקשקש בעניין- איך אנחנו מוציאים את הרעיון הפרימטיבי הזה מחיינו, ויפה שעה אחת קודם.

  ממש כשם שניסו להכחיד מעל פני העולם הזה אידיאולוגיות הרסניות אחרות, אין שום סיבה שנישאר אדישים לדת לאור הרעיונות שהיא מייצגת, העוולות שהיא מעוללת, ואמות המידה המוסריות המעוותות שלה.

  ובכדי לנסח את זה בצורה שתענה לך ישירות: דת היא כלי שרת שמאפשר למשול ביתר קלות באותם אנשים שאתה מכנה טיפשים, ולהשאיר אותם טיפשים. אולי אם נצא נגדה בגלוי, הם יהיו קצת פחות טיפשים.

להגיב זה מגניב

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.