אבא לא מריר

1.
גד ליאור, כתב ידיעות אחרונות, פרסם הבוקר את הסיפור הבא:
בעוד שבכל המשק מקצצים שכר ומפטרים עובדים, בבנק ישראל יקבלו תוספות שכר של עשרות אלפי שקלים בתחילת 2009. באמצעות הסכמים שנחתמו עימם והסכמות שהתקבלו רק לאחרונה בין ההנהלה לוועד העובדים, הצליחו עובדי הבנק המרכזי לזכות בתוספות שכר נכבדות, שאינן ניתנות בשום מקום עבודה אחר במגזר הציבורי.

2.
בשעה 09:24 העלה אתר גלובס את הידיעה הזו, שחתומה בידי "שירות גלובס" ואדריאן פילוט. הידיעה למעשה מועתקת מידיעות אחרונות (עד כאן החלק של שירות גלובס) בתוספת תגובה של בנק ישראל לדברים, שאותה הביא אדריאן.

3.
ואז, בשעה 10:33, גם דה-מארקר העלו ידיעה משלהם בעניין, על ידי טל לוי. לוי הוא כתב אתר האינטרנט של דה-מארקר, שמתעסק בתחום האוצר ובנק ישראל. בשנה האחרונה הוא פרסם לא מעט תחקירים וידיעות על חגיגות השכר של בנק ישראל. לכן הפרסום הבוקר בידיעות אחרונות חרה לו. הוא חרה לו כל כך, עד שהוא הכניס לידיעה שלו מהבוקר את הפסקה הבאה:

הסיפור המלא נחשף כבר לפני חודש וחצי ב-TheMarker אולם נוער ונשלף שוב מהארכיון על ידי אחד מעיתוני הצהריים הגדולים ואף הועתק – כמעט במלואו – על ידי אחד מהאתרים הכלכליים.

4.
מילה אחת לי לטל לוי (אני לא מכיר אותו באופן אישי): עזוב אותך, מתחת לכבודך להכניס פסקאות משונות כאלו לתוך ידיעה חדשותית. פרסמת את הסיפור לפני חודש וחצי? שאפו. מישהו פרסם עכשיו שזה באמת קורה? הנח לכבודך ודווח על כך תוך ציון העובדה שחשפת זאת לפני חודש וחצי, ללא תיאורים משונים של התאכזרות עיתונאית לאגו שלך. עזוב אותך, אתה סתם יוצא אפס, ואת הקוראים שלך זה ממילא לא מעניין. עזוב.

תגובות

להגיב זה מגניב

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.