הזקנה והקצפת

מעשה שהיה כך היה.

פסעתי לי מעדנות ברחובה הראשי של עיירת הקיט הגרמנית לינדאו, ולפתע חשקה נפשי בגלידה. והנה, מימין, הזדמן לי דוכן גלידה. נו, לא דוכן כי אם חנות. ובכן, נחפזתי לי אל הדוכן, כלומר אל החנות, וחיכיתי לתורי.
עת דמיינתי בתאווה כיצד אלקק בקרוב גלידת אוכמניות ושוקולד לבן, התבוננתי ברוב שימת לב בזקנה שעמדה לפני בתור. הזקנה הגישה למוכרת קערה ירוקה שהביא עימה מבעוד מועד, וביקשה ממנה משהו שלא הבנתי מה היה, כי השתיים דיברו גרמנית. המוכרת הצעירה נראתה מופתעת מבקשתה של הגרמניה. אף על פי כן נטלה היא את קערת החרס הירוקה ונעלמה בירכתי החנות.
כעבור כמה רגעים שבה המוכרת אל החזית, והגישה את הקערה אל הזקנה. הקערה, כך הופתעתי לראות, היתה מלאה מעל לגדותיה בקצפת לבנה וסמיכה.
אולם הזקנה לא שבעה נחת מפרי ידה של המוכרת. ביקשה היא ממנה שוב דבר מה, והנה שוב נעלמה לה המוכרת הצעירה בירכתיים, וכעבור רגע שבה. היא הגישה בפני הזקנה את הקערה, והפעם עם קצת פחות קצפת.
והנה, אורו פניה של הזקנה. היא פנתה אל ארנקה ושלפה ממנו אי אילו מטבעות ושטרות והניחה אותם על הדלפק.

ואז, או אז, שלפה הזקנה מאין שהוא שקית פלסטיק כחולה מבריקה, כזו שמקבלים אלו הקונים בשמים בחנויות הפרפומריה, וביקשה מן המוכרת שתשים את קערת הקצפת בשקית.

אותי זה מאד הצחיק. אחי, כשסיפרתי לו את הסיפור הזה, אמר שזה יכול היה להיות הרבה יותר מצחיק לו הזקנה היתה לוקחת מן המוכרת את קערת הקצפת, ותוקעת לה אותה בפרצוף.

תגובות

 1. BoR|S

  אני לא בטוח שהמוכרת הייתה צוחקת במיוחד :)

  עד לשורה האחרונה הייתי בטוח שהזקנה הולכת לשפוך את הקערה לתוך השקית או משהו כזה.
  נ.ב. אתה מוזמן להוסיף תוסף שיגרום לי לקבל מייל על תגובות נוספות בפוסטים אליהם הגבתי.

 2. שאול א

  ונניח שאני עצלן, מה שם התוסף?
  וחוצמזה, לא אני צריך ללמד אותך שאתה יכול לעשות מנוי רסס על התגובות לכל פוסט, למרות שיש בזה אי נוחות מסוימת.
  אבל כן, אני אשמח להכיר את התוסף הזה ולהתקין אותו

 3. BoR|S

  שב בני ליד האש ואספר לך סיפור קצר.
  לפני כמה וכמה שנים נהגתי לקרוא עדכוני RSS באמצעות תוכנה קסומה שעבדה רק תחת מערכת ההפעלה של ביל גייטס וחבריו. אינני מצליח להזכר כעת בשמה, אבל סמוך עליי! – הייתה זאת תוכנה נהדרת ומיוחדת במינה אשר ידעה לזהות את מגוון כתובות הרסס בתוך האתרים, הבלוגים והפוסטים אליהם הייתי מנוי ולכל פוסט הייתה מוציאה באופן עצמאי גם את רשימת התגובות אליו. אלה היו זמנים! אבל מאז הבנתי שאני אדם הזקוק לניידות, ובהיעדר מחשב נישא, אני נאלץ לדאוג שלפחות חלק ממני יהיה נייד, וזאת באמצעות שירות מבוסס ווב שמאפשר לי לקרוא את עדכוני הרסס שאני מנוי אליהם, ללא תלות במחשב שמאחורי מסכו התיישבתי.

  נ.ב. התוסף נשלח אליך במייל.

 4. אפי פוקס

  בוריס (אבל'ה),
  גוגל-רידר + גוגל גירז= אפשר להוריד את כל הפידים בקליק ואז לקרוא אותם מהדפדפן כמו שאתה רגיל- אוף ליין. ואם לא- רק גוגל רידר.

 5. BoR|S

  אפי, מאז שאני נאלץ להיות נייד, עברתי להשתמש בגוגל רידר (אם כי לפעמים אני מגניב מבטים אל בלוגליינס).

סגור לתגובות.